Ana Sayfa / Gündem / Başbakan Saner’den akaryakıt müjdesi

Başbakan Saner’den akaryakıt müjdesi

Başbakan Ersan Saner, vatandaşların alım gücünün azalmaması için akaryakıta artış yapılmayacağını, 9 milyon 493 bin 206 TL’lik farkın Fiyat İstikrar Fonu’ndan karşılanacağını açıkladı.

Saner, “Artış yapmayarak vatandaşlarımızın alım gücünün azalmaması ve hayat pahalılığının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, salgından dolayı ekonomik şartların halkın lehine bir seyir izlemesi için hükümetin azami gayret sarf ettiğini dile getiren Saner, belli aralıklarla petrol ve döviz kurlarında meydana gelen değişikliklere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarında artışlar oluştuğu ve bu eylemin, piyasada fiyat farklarının oluşmasına yol açtığını kaydetti.

Hükümetin göreve geldiği tarihten itibaren dövizde ve petrol fiyatlarında meydana gelen artışlara bağlı olarak akaryakıta artış yapılmasının önüne geçmek üzere çalışmalar yaparak önlemler alındığını belirten Saner, ilki 30 Aralık 2020’de olmak üzere iki kez petrol türevlerine yapması gereken artışların kendisinin talimatlarıyla yapmadığını ve aradaki farkın da Fiyat İstikrar Fonu’ndan (FİF) sağlandığını kaydetti.

About Mehmet

Bu haber sitesi MGC İNVESTMENT LTD bünyesinde faaliyet göstermektedir. Direktör Mehmet GÜNEŞ Adres: Güzelyurt Tel: 05488637929

Check Also

Döviz yükselmeye devam ediyor.

Döviz yükselişini bugün de devam ettiriyor Bugün sabah saatlerinde piyasalarda yaşanan dalgalanmanın ardından İngiliz Sterlini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir