Ana Sayfa / Dünya / Erdoğan, Putin’i aradı

Erdoğan, Putin’i aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmeye dair İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; iki liderin yapılan tüm anlaşmalara bağlı olduklarını ifade ettikleri bildirildi. 

‘İDLİB’DE ÇÖZÜMÜN SOÇİ MUTABAKATININ TAM OLARAK UYGULANMASINDAN GEÇTİĞİ BELİRTİLMİŞTİR’ 

İletişim Başkanlığı’nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız görüşmede, rejimin İdlib’de dizginlenmesinin ve insani krizin durdurulmasının şart olduğunu vurgulamış; İdlib’de çözümün Soçi Mutabakatının tam olarak uygulanmasından geçtiğini belirtmiştir.

İki liderin yapılan tüm anlaşmalara bağlı olduklarını ifade ettikleri görüşmede, Libya’daki gelişmeler de ele alınmıştır”. 

ERDOĞAN, ‘İDLİB’DEKİ TAVRIMIZ PUTİN İLE GÖRÜŞME SONUCUNDA BELLİ OLACAK’ DEMİŞTİ’

İstanbul’da cuma namazının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’deki tavırlarının bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yapacakları görüşme sonucunda belli olacağını söylemişti.

Erdoğan, “Saat 18.00 gibi Putin ile telefon görüşmem olacak. İdlib’deki tüm gelişmeleri ele alacağız. Temenni ederim ki bu görüşmeyle de hayırlı bir adım atmış oluruz” açıklamasını yapmıştı.

About Mehmet

Bu haber sitesi MGC İNVESTMENT LTD bünyesinde faaliyet göstermektedir. Direktör Mehmet GÜNEŞ Adres: Güzelyurt Tel: 05488637929

Check Also

Avrupa Birliği “Dolar” planı hazırladı.

Avrupa Birliği (AB), dolara bağımlılığı azaltmaya ve küresel ticarette Euro’nun daha önemli bir rol üstlenmesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir