Ana Sayfa / Gündem / Sağlık Bakanı Pilli, 2021 sağlık yılı olacak

Sağlık Bakanı Pilli, 2021 sağlık yılı olacak

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’de yayınlanan ‘Manşet+’ adlı programa telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Pandemi hastanesinde personel eksikliği olduğunu kabul eden Pilli, “Evet doğrudur. Ancak Kamu Hizmetleri Komisyonu ihtiyaç olan kadroların münhallerini açacak” dedi.

Salgın döneminde 225 hemşirenin geçici personel olarak istihdam edildiğini anımsatan Bakan Pilli, gerekli personelin Acil Durum Hastanesi’nde de çalışmaya devam edeceğini aktardı.

Pandemi hastanesinin, salgın nedeniyle pandemi amaçlı olarak kullanıldığını söyleyen Pilli, pandeminin sona ermesiyle hastanenin acil durum hastanesi olarak kullanılacağını ifade etti.

Hastanenin tam teşekküllü olduğunu anımsatan Pilli, acil durumlarda gerekli müdahalelerin hızlıca yapılabileceğini kaydetti.

AMATEM’in karkas etabının tamamlandığını dile getiren Pilli, 2021 yılının ilk 6 ayı içinde merkezin tamamlanacağını söyledi.

Güzelyurt Hastanesi’nin üçüncü etabını hızla tamamlayıp son etaba geçmek için çalışmalara başlanacağını dile getiren Pilli, 2021 yılını sağlık alanında üst seviyelere getirmek için çalışmalara devam edeceğini bildirdi.

About Mehmet

Bu haber sitesi MGC İNVESTMENT LTD bünyesinde faaliyet göstermektedir. Direktör Mehmet GÜNEŞ Adres: Güzelyurt Tel: 05488637929

Check Also

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, kadına yönelik şiddete karşı verilecek mücadelenin önemine vurgu yaptı

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, kadına yönelik şiddete karşı verilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir