Ana Sayfa / Gündem / “Toplumda Kadının Yeri” Şöyleşileri’nin bu haftaki konuğu Cihan Kombos

“Toplumda Kadının Yeri” Şöyleşileri’nin bu haftaki konuğu Cihan Kombos

Kıbrıs Türk Kadını’nın toplum yaşamındaki yerini konu alan her hafta bir konuğa yer verecek “Kadının Toplumdaki Yeri Söyleşileri”nin ilk konuğu İş insanı , UBP Parti Meclisi üyesi Cihan Kombos’tu. Haber sitemize çocukluk yıllarından eğitime,siyasetten gündeme dair konuları içeren başlıklarda bir söyleşi yapıldı.

“Çocukluk yıllarım daha çok babamla birlikte geçti”

Dolu dolu bir çocukluk dönemim oldu. Rahmetli babam çok yoğun, çalışkan biriydi. Narenciye Üreticileri Birliği, Yalova Spor Kulübü, Benzinciler Birliği ,Boskal gibi kurumlarda yoğun mesai harcadı. Kız çocuğu olmama rağmen babamla beraberdim. Çocukluğum hep bu kurumların balolarında , tombalalarda , futbol maçlarında , sosyal etkinliklerde geçti. Tombalalarda şiir ve fıkra yarışmalarında birinciliklerim oldu. Eğitimimi 6 yıl Güzelyurt TMK’da tamamlayıp DAÜ Matematik-bilgisayar bölümünden mezun oldum. YDÜ’de halen Hulul Fakültesi öğrencisiyim. Öğrencilikte hırslı bir yapım vardı.

“Kombos Ailesinin bir ferdi olmak gurur verici”

Kombos soyismini taşımak, bu ailenin bir ferdi olmak hem gurur verici hem de taşıması zor bir olaydır. İzzet Kombos’un kızı olmak eğitim, spor,siyaset, narenciye, kooperatifler gibi alanlarda bilgi sahibi, ilgi sahibi olmaktır.

” Siyaseti severek yapıyorum”

Babam 1998 yılında UBP’de milletvekili adayı olup seçimi az bir farkla kaybedince o gün yemin edip mutlaka siyasete girip babamın bıraktığı yerden devam edeceğime dair kendi kendime söz verdim. Üniversiteden mezun olduğumdan beridir aktif siyasetteyim. 2006,2010,2014 yerel seçimlerinde 3 dönem  Güzelyurt Belediye Meclisi üyeliğine seçildim. 1 dönem belediye asbaşkanlığı görevini yürüttüm. 2018 yılında yerel yönetim anlamında hizmetimi tamamladığıma  ve daha farklı alanlarda hizmet etmem gerektiğini inandığım için aday olmadım.Şuan UBP Parti Meclisi üyesiyim ve halkımızın beni layık gördüğü alanda hizmet etmek istiyorum.

“Sosyal aktiviteler yaşamın bir parçası”

Kitap okumak en büyük hobimdir, babam seyahatlerinde bana bebek yerine kitap getiriyordu. Bunun yanında bisiklet ve yürüyüş gruplarıyla aktivitelere katılıyorum.  Sosyal aktiviteler yaşamın bir parçasıdır.

” Ülkemiz bu zor günleri de atlatacaktır “

Ülkemiz beş aydan beridir dünyada ilk defa görülen bir pandemiyle mücadele ediyor. Sağlık herşeyden önemli olmasıyla birlikte ekonomi, siyaset, eğitim de olumsuz etkilendi. Güçlü bir ekonomimiz olmamasına rağmen iyi gidiyoruz. Ekonomik sorunları da hükümetimizin, bakanlıklarımızın Türkiye’mizle yapacakları ortak çalışmalarla atlatacağımıza inanıyorum.

Türkiye’nin, Karadeniz’de de yaptığı doğal gaz çalışmaları gurur vericidir. Bu gibi gelişmeler Türkiye’nin daha ileriye KKTC’nin daha ileriye gitmesi demektir. İnşallah daha iyi daha güzel günler göreceğiz”

About Mehmet

Bu haber sitesi MGC İNVESTMENT LTD bünyesinde faaliyet göstermektedir. Direktör Mehmet GÜNEŞ Adres: Güzelyurt Tel: 05488637929

Check Also

Cezar Talat İyilik Parkı tamamlanıyor

Cezar Talat İyilik Parkı tamamlanıyor.  Güzelyurt’un sembol isimlerinden Cezar Talat’ın verileceği İyilik Park’ında çalışmalar tamamlanıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir