Ana Sayfa / Kıbrıs / Ülkeye girişlerde PCR testleri için QR kodu şartı

Ülkeye girişlerde PCR testleri için QR kodu şartı

Türkiye’den gelen yolcuların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişlerinde ibraz ettikleri negatif PCR test sonucu belgelerinde bu gece yarısından sonra QR kodu bulunması şart olacak.

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, belgelerinde QR kodu olmayan yolcuların KKTC’ye girişlerine izin verilmeyecek ve geri gönderilecek. Bu bağlamda mağduriyet yaşanmaması için, yolcular uçağa ve gemiye alınmadan önce PCR test sonuçlarının QR kodları üzerinden kontrolünün hava ve deniz yolu şirketlerince yapılması gerekmektedir.

QR kodunun okunmadığı durumlarda belge üzerindeki laboratuvar numarası ve kimlik numarası yahut pasaport numarasının son dört hanesi girilerek e-nabız sistemi üzerindeki Kovid- 19 test sonuçları biriminden kontrolleri sağlanabilecek.

About Mehmet

Bu haber sitesi MGC İNVESTMENT LTD bünyesinde faaliyet göstermektedir. Direktör Mehmet GÜNEŞ Adres: Güzelyurt Tel: 05488637929

Check Also

Geleceğin nesillerini özveri ile yetiştiriyorsunuz

Özçınar “Geleceğin nesillerini özveri ile yetiştiriyorsunuz” Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar 24 Kasım Öğretmenler Günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir